InformacieSKA.sk

Konferencia a workshop WhatSquare

Martina Jakušová15.03.2016Aktuality
Konferencia a workshop WhatSquare

V dňoch 4. a 5. apríla 2016 sa bude v Starej tržnici v Bratislave konať konferencia a workshop z cyklu WhatCity s podtitulom WhatSquare – Aké námestie – ako spravovať verejné priestory.

Dobré námestie má identitu. Je miestom stretávania sa a trávenia voľného času. Je flexibilné, prístupné a udržiavané. Je zrkadlom kvalitného verejného priestoru.

Ako sú na tom námestia a verejné priestory Bratislavy? Zahraniční a slovenskí experti pomôžu hľadať lepší systém, ako ich spravovať. Počas konferencie WhatCity? v Starej tržnici ukážu príklady dobrej praxe. Ponúknu možnosti, ako spojiť aktivistov, mesto, developerov alebo užívateľov, aby na zveľaďovaní verejných plôch spolupracovali.

Portugalčanka Carolina Leite, žijúca v Berlíne, povie viac o revitalizácii malého centra portugalského mesta, ktorá vzišla z iniciatívy miestnych obyvateľov a vznikla bez verejných peňazí. Levente Polyak je maďarský urbanista, člen KÉK (Cotemporary Architecture Centre) a odborník na ekonomické modely „iniciatív zdola“, ktorým sa podarilo oživiť štvrte, priestory a budovy. Hana Samuelová pôsobí v Karlín Group a ako riaditeľka Konzorcia pre Karlín, nepolitického a neziskového združenia významných spoločností a firiem, ktorého cieľom je podporovať sociálne programy a iniciatívy v Karlíne. Vicestarosta bratislavskej mestskej časti Bratislava-Staré mesto Ľubomír Boháč predstaví nielen výsledky architektonicko-urbanistickej súťaže na Šafárikovo námestie a Fajnorovo nábrežie v Bratislave, ale zároveň vysvetlí zámer a očakávania Starého mesta od riešenia tohto dôležitého uzla.

Zdroj: WhatCity