InformacieSKA.sk

Súťaž v Žiline - reakcia predsedu poroty

Ján Bahna15.07.2015SúťažePridať komentár
Súťaž v Žiline - reakcia predsedu poroty

Na pripomienky k výsledkom súťaže v Žiline od pána architekta Gromského z predchádzajúceho článku sme odpovedali zhruba pred pol rokom. V prípade hodnotenia jeho návrhu bola porota vzácne jednotná. Podobne aj pri prvej cene. Pri ďalších cenách to nebolo tak jednoznačné. Celkove to bola pre mňa zaujímavá súťaž.

Spomínam si na dobre zorganizovanú súťaž a bližšie poznanie žilinskej expresionistickej moderny v objekte elektrární. Scheer, Čapka či Bednárik tu prezentujú inú, dynamickejšiu modernu. Dve banky od architekta Čapku sme dotvorili interiérom. Investor sa snaží jedno významné dielo z tohto modernistického prúdu zachovať. Žilinu ako najmestskejšie mesto Slovenska mám rád, preto som prijal ponuku byť nezávislým členom poroty. Za predsedu ma zvolili členovia. Snažil som sa byť objektívny. Viaceré mená z ocenených architektov mi boli neznáme. V súťažných návrhoch sa už začína presadzovať najmladšia generácia.

Je pravdou, že súťaž bola náročná a obsah požadovaného návrhu bol veľký. Na tento fakt doplatil aj sťažovateľ. Súkromný investor chcel získať čo najviac hodnotných návrhov.  Každý účastník však  svojou účasťou prijal súťažné podmienky.

Ján M. Bahna, predseda poroty

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu