InformacieSKA.sk

Noc architektúry opäť ponúkla kultúru aj zábavu

Martina Jakušová19.07.2015UdalostiPridať komentár
Noc architektúry opäť ponúkla kultúru aj zábavu

Dňa 17. júna 2015 sa na Fakulte architektúry STU v Bratislave konala už deviata Noc architektury. Prítomní si prezreli galériu najzaujímavejších študentských prác, vypočuli prednášku celosvetovo známeho ateliéru OMA či prezentáciu rakúskeho architektonického ateliéru AllesWirdGut Architektur, zažili ukážku 3D tlače a robotiky, vychutnali si chillout zónu alebo afterpárty s Walterom Schnitzelssonom.

Počas akcie sa už druhýkrát odohral Design Battle v kreslení, ďalej bolo možné spoznať proces a výsledky workshopu Mood for Wood, ktorý sa odohral v Poznani. Tiež tu boli vystavené práce študentov FA STU navrhnuté pre hudobný festival Grape. Organizátori oslovil aj architektonické vysoké školy z blízkeho okolia, ktoré poskytli výber študentských prác - na tejto  Noci architektúry si bolo možné pozrieť aj výber zaujímavých projektov z Fakulty Architektúry ČVUT Praha, Budapest University of Technology and Economics, Széchenyi István Egyetem v Győre a z Katedry architektúry Stavebnej fakulty STU v Bratislave. To je len výber toho, čo sa dalo na akcii vidieť.

A keďže nielen kultúrou je architekt živý, kto prišiel hladný či vysmädnutý, určíte tak neodišiel. Organizátori pripravili gastro zónu, kde sa podávali čerstvé hamburgery, ovocie a zelenina, snacky či koláče, limonády, kvalitné pivo a dobré vínko. 

Foto: Martin Šveda

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu