InformacieSKA.sk

Detský festival Kde bolo, tam bolo prilákal malých aj veľkých

Redakcia20.07.2015AktualityPridať komentár
Detský festival Kde bolo, tam bolo prilákal malých aj veľkých

V dňoch 13. a 14. júna 2015 sa v centre Bratislavy konal interaktívny a kreatívny rozprávkový festival Kde bolo, tam bolo. Počas tohto víkendu „odložili“ deti svojich rodičov do rodičovského kútika a vybláznili sa na množstve kreatívnych a  interaktívnych workshopov, ktoré prebiehali v spolupráci s významnými osobnosťami z rôznych oblastí pôsobenia. Jedným z nich je podujatie ARCHkids (Architekti deťom), ktoré sa koná pod záštitou predsedu Slovenskej komory architektov Imricha Pleidela. 

„V uponáhľanom svete sme sa rozhodli vytvoriť priestor, v ktorom sa sny nielen detí stanú na chvíľu rozprávkovou skutočnosťou, deťom i rodičom sprostredkujeme zážitok, nezabudnuteľné chvíle a nové poznatky. Prenesieme sa do krajiny Kde bolo, tam bolo, v ktorej sa fantázii medze nekladú,“ hovorí organizátorka festivalu architekta a novinárka Broňa Tarnócy z občianskeho združenia Kde bolo, tam bolo, ktoré festival organizuje.

Každoročne je témou festivalu rozprávka. Deti sa do jej deja a odkazu prenesú prostredníctvom pestrofarebných workshopov. Tento rok sa stalo organizátorom inšpiráciou dielo Mimi a Líza od Kataríny Kerekesovej, Kataríny Molákovej a Alexandry Salmely. Nosnou témou bola tolerancia, stieranie hraníc, predsudkov voči postihnutým, chorým, hendikepovaným a tvorba mostov porozumenia. Stovky detí a ich rodičov si nenechali ujsť množstvo workshopov a sprievodných aktivít. Prostredníctvom nich chceli organizátori ukázať všetkým návštevníkom, že hrať sa môžeme všetci, kedykoľvek a bez ohľadu na vek.

Architektonický workshop ARCHkids sa zameriaval na rozvoj kultúrneho vnímania architektúry, dizajnu, profesie architekta a jej celkového významu pre spoločnosť. Išlo o príjemnú, hravú, inteligentnú, interaktívnu a kreatívnu formu prezentácie architektúry, ktorú občianske združenie Kde bolo, tam bolo organizuje pravidelne počas celého roka. Workshopom sprevádzali deti významné architektonické ateliéry: ARCHITEKTI, Element ateliér architektúry, Hantabal Architekti, KLEINERT Creative House a Architekti Šebo Lichý. Deti mohli si spolu s architektami navrhnúť, postaviť a odprezentovať svoj vlastný dom, preniknúť tak do tajov tejto krásnej, zodpovednej a náročnej práce a načerpať inšpiráciu a nové poznatky z oblasti architektúry.

Záštitu nad detským rozprávkovým festivalom prijal primátor mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal a starosta Bratislavy-Staré Mesto Radoslav Števčík. Generálnym partnerom festivalu je Telekom a Nadácia Pontis. Festival bol aj v roku 2015 súčasťou Bratislavského kultúrneho leta a hradných slávností a záštitu nad festivalom prijal i Vladimír Grežo, riaditeľ BKIS. Generálnym partnerom podujatia ARCHkids je spoločnosť VELUX Slovensko a hlavným partnerom je spoločnosť Doimo Cucine Slovensko.

Zdroj a foto: www.kdebolotambolo.com

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu