InformacieSKA.sk

DAAD 2015 prebehli v znamení dobrej architektúry a dizajnu

Redakcia11.06.2015UdalostiPridať komentár
DAAD 2015 prebehli v znamení dobrej architektúry a dizajnu

Posledný májový týždeň 2015 sa v Bratislave sa uskutočnil už šiesty ročník festivalu Dni architektúry a dizajnu DAAD. Tím organizátorov (architekti Tatiana Kollarová a Štefan Polakovič s kolegami) pripravil množstvo podujatí súvisiacich s architektúrou a dizajnom. Slovenská komora architektov spolupracovala s organizátormi na príprave tohto festivalu, ktoré si za prvých šesť rokov získalo renomé a množstvo stálych návštevníkov.

V Primaciálnom paláci sa predstavili inšpiratívne architektonické a dizajnérske zoskupenia z USA, Belgicka, Švédska a Veľkej Británie, laureáti mnohých ocenení na západnej scéne. Najnovšie trendy v oblasti architektúry a dizajnu predstavili EamesDemetrios (USA), Johan Anrys - 51N4E (Belgicko), THAM & VIDEGÅRD arkitekter (Švédsko) či Doshi Levien (Veľká Británia).

V Primaciálnom paláci bola inštalovaná medzinárodná výberová prehliadka dizajnových produktov legendárnej dizajnovej dvojice Charles & Ray Eames EAMES BY  VITRA. Charles & Ray Eames sú jedni z najvýznamnejších amerických dizajnérov 20. storočia. Ich sláva spočíva predovšetkým v ich novátorských prístupoch a odvahe experimentovať s novými a netradičnými materiálmi v nábytkárstve, architektúre i vo fotografii. Návštevníci si mohli pozrieť aj výberovú inštalácii medzinárodného dizajnu známych dizajnérov ako Arik Levy pre TON, dizajnéri Doshi Levien pre Moroso a Carlotta de Bevilacqua pre Artemide.

Ďalším hlavným podujatím bola prehliadka tvorby mladých súčasných dizajnérov v historickom objekte na Laurinskej ulici 19. a prezentácia súčasného slovenského dizajnu vo výkladoch ulíc Laurinská a Panská. Súčasťou DAAD boli aj sprievodné akcie ako dizajnérske trhy – Urban Market, výstavy, inštalácie, besedy, semináre, tvorivé workshopy na rôznych miestach v Bratislave.

DAAD 2015 sa konalo pod záštitou Ministra kultúry SR  Mareka Maďariča, Primátora mesta Bratislavy Iva Nesrovnala, starostu Starého Mesta Bratislava Radoslava Števčíka a v spolupráci so Slovenským centrom dizajnu (SCD), Slovenskou komorou architektov (SKA), Spolkom architektov Slovenska (SAS) a školami VŠVU, FA STU Bratislava.

Zdroj a foto: DAAD

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu