InformacieSKA.sk

Konferencia Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe

Martina Jakušová13.03.2015AktualityPridať komentár
Konferencia Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe

Vydavateľstvo Eurostav a SKGBC organizujú ďalší ročník konferencie Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe, ktorý sa bude konať 22. apríla 2015 v kongresovej sále budovy Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej 48 v Bratislave. Hlavnou témou aktuálneho ročníka konferencie sú inovácie v udržateľnej architektúre a výstavbe.

Na konferencii vystúpia viacerí zaujímaví spíkri, napríklad Dietmar Eberle, rakúsky architekt, spoluzakladateľ architektonickej firmy Baumschlager & Eberle, ktorá realizovala mnohé svetoznáme stavby - rozšírenie letiska Schwechat vo Viedni, Danubia Park v Bratislave, IMEC Tower v belgickom Leuvene a i. Ďalším z účastníkov bude Luciano Lazzari, prezident Európskej rady architektov ACE, ktorý spolupracuje ako učiteľ a oponent s univerzitami v Terste, Syracuse (Florencia), Westminster (Londýn). V roku 1981 založil v Terste architektonickú kanceláriu, s ktorou sa podieľal na výstavbe a obnove mnohých objektov, vrátane budov s certifikátom udržateľnosti.

Konferencia zameriava na riešenie kľúčových otázok a trendov týkajúcich sa udržateľných budov. Je priestorom pre firmy i jednotlivcov, ktorí sa zapájajú alebo chcú zapojiť do rozvoja udržateľnej architektúry a stavebníctva na Slovensku a tým prispieť k zlepšovaniu kvality života. Je určená všetkým účastníkom investičného procesu: od architektov, projektantov, manažérov firiem pôsobiacich na stavebnom trhu, až po developerov, investorov, prevádzkovateľov a nájomcov. Príspevky účasníkov sú rozdelené do troch blokov, po každom z nich prebehne moderovaná diskusia. V priebehu konferencie budú mať účastníci príležitosť na networking, vrátane prestávok, obeda a spoločenského večera.

Viac informácií nájdete na stránke organizátora

 

Zdroj: Eurostav, foto: Martina Jakušová

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu