InformacieSKA.sk

Európska cena za pamiatkovú tvorbu

Úrad SKA06.02.2015SúťažePridať komentár
Európska cena za pamiatkovú tvorbu

Európska cena za pamiatkovú tvorbu Award for Architectural Heritage Intervention sa organizuje každé dva roky s podporou Asociácie Katalánska (Official Association of Catalonia COAC) a Asociácie architektov pre ochranu a tvorbu pamiatok (Association of Architects for the Defence and Intervention in Architectural Heritage, AADIPA). Cena vychádza z presvedčenia, že pamiatky sú prostriedkom sociálnej integrácie a zaslúžia si uznanie a podporu. V súčasnej situácii, keď sa architektonické dedičstvo nepovažuje len za základný nástroj poznania, ale aj sociálno-ekonomický zdroj udržateľného rozvoja územia, je potrebné poznať a oceniť prácu architektov a kvalitné projekty, ktoré prispievajú k zachovaniu kolektívnej pamäte. 

Medzinárodnú porotu druhého ročníka tvoria renomovaní architekti Anton Capitel, Toni Girones, Malgorzata Rozbicka, Joaquín Pérez, José Luis Infanzón, Giuseppe Lonetti, Antoni Vilanova, Sonia Puente Landazuri, Cristopher Graz, Raquel Lacuesta a Miguel Angel Troitiño.

Súťaž vyvrcholí slávnostným odovzdávaním cien, ktoré sa bude konať v júni 2015 v Barcelone v rámci Medzinárodného bienále architektonického dedičstva, ktoré je organizované s podporou COAC, AADIPA a vládou Katalánska. 

Výzva je rozdelená do štyroch kategórií:

  • Kategória A: Architektonická pamiatková tvorba - všetky trvalé alebo dočasné architektonické zásahy do architektonických objektov dôležitých z hľadiska pamiatkovej ochrany.
  • Kategória B: Externé priestory - všetky zásahy v historickom verejnom priestore, v pamiatkových a kultúrnych krajinných prostrediach.
  • Kategória C: Územné plánovanie - akékoľvek plánovacie práce zamerané na ochranu, zachovanie a zlepšenie architektonického dedičstva.
  • Kategória D: Publikačná činnosť - iniciatívy, aktivity a činnosti, ktoré sú zamerané na šírenie hodnôt architektonického dedičstva. 

Registrovať sa môžete do 15. apríla 2015. Všetky prihlásené diela musia byť zrealizované a ukončené v období medzi 1. januárom 2008 a 31. decembrom 2014. Pravidlá a podrobnejšie informácie o súťaži nájdete na www.eu-architecturalheritage.org. Kontaktnými osobami sú Marta Poch (marta@martapoch.com, tel:  656 439 653) a Maria Suarez (e-mail: maria@martapoch.com, tel: 675 337 268) z POCH Comunicación.

Ilustračné foto: AADIPA

 

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu