InformacieSKA.sk

Prednáška a panelová diskusia I am a Woman Architect

Redakcia16.12.2014UdalostiPridať komentár
Prednáška a panelová diskusia I am a Woman Architect

 

Dňa 26. novembra 2014 sa na Fakulte architektúry STU v Braislave uskutočnila prednáška a panelová diskusia I am a Woman Architect. Podujatie zorganizovalo občianske združenie Women Architects. Na prednáške predstavila svoju tvorbu architektka Andrea Klimko. Následnú diskusiu moderovala Tatiana Sedláková a zúčastnili sa jej Gabriela Fukatschová, Andrea Klimko, Andrea Ambrovičová Mikulajová, Štefan Šlachta, Katarína Viskupičová, Ľubica Vítková, Eva Wernerová.

Podujatie nadviazalo na predchádzajúce aktivity združenia - výstavu I am a Woman Architect- (in)visible Women Architects in Slovakia, ktorá sa uskutočnila na Spolku architektov Slovenska v Bratislave na prelome augusta a septembra 2014 a následne na Veľvyslanectve Slovenskej Republiky v Londýne na prelome septembra a októbra 2014.

Podujatie sa konalo pod záštitou Fakulty architektúry STU, Spolku architektov Slovenska a Slovenskej komory architektov. Women architects je neziskové profesijné občianske združenie, ktoré má ambíciu stať sa stredoeurópskou platformou na podporu a prezentáciu architektiek. Hlavným cieľom združenia je zviditeľniť aktívne ženy v architektonickej profesii. Združenie bolo založené v roku 2013 na Slovensku na príklade podobných organizácií v zahraničí. Aktuálne informácie o pripravovaných podujatiach ako aj dokumentáciu predošlých aktivít môžete nájsť na http://women-architects.com/sk/ a https://www.facebook.com/womenarchitects.

Zdroj a foto: Women Architects

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu