InformacieSKA.sk

Konferencia o verejných priestoroch PUBLIC SPACES

Martina Jakušová15.11.2014AktualityPridať komentár
Konferencia o verejných priestoroch PUBLIC SPACES

V priestoroch Berlinky v Slovenskej národnej galérii v Bratislave sa 20. a 21. novembra 2014 stretnú odborníci na verejný priestor. Konferencia Public spaces sa zameriava na súčasné strategické nástroje plánovania a tvorby verejných priestorov, ako je placemaking, urbánna akupunktúra, taktický urbanizmus a participatívne plánovanie v kontexte komplexného prístupu a stratégii rozvoja na úrovni mesta.

Súčasné progresívne stratégie tvorby verejných priestorov predstavia uznavaní zahraniční experti na tvorbu verejených priestorov, spomeňme aspoň niektorých:

  • Mike Lydon (The Street Plans Collaborative, New York) bude hovoriť o nástrojoch, prístupe a význame taktického urbanizmu.
  • Marco Casagrande, fínsky architekt z C-Lab pomenuje katalytický význam urbannej akupunktúry pri tvorbe verejných priestorov a ich význame pri regenerácii mesta.
  • Elena Madison z Project for Public Spaces, New York predstaví svoje skúsenosti v práci s komunitou na tvorbe koncepcií rozvoja a manažovania verejných priestorov.

Dve z prednášok konferencie – príspevok Marca Casagrande a Massimiliana Fuksasa – sú súčasťoiu projektu November Talks, viac informácií nájdete v priloženom plagáte.

Podujatie organizuje Ústav urbanizmu a územného plánovania Fakulty architektúry STU v Bratislave s podporou Hl. m. SR Bratislavy, Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a v spolupráci s Veľvyslanectvom USA, Veľvyslanectvom Fínska, Veľvyslanectvom Spolkovej Republiky Nemecko a Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave.

Súčasťou konferencie je aj viac ako 20 občianskych projektov vo verejnom priestore Bratislavy. Aktívni ľudia premieňajú priestor medzi budovami na živé a atraktívne miesta – tržnice, komunitné, mobilné či strešné záhrady, generujú aktivity v priestore námestí a ulíc, bojujú a vyzývajú k zastaveniu narastajúceho vizuálneho smogu a znečistenia verejných priestorov, poukazujú na krásne, zaujímavé a užitočné miesta a služby či sa snažia premeniť, využiť a skrášliť zanedbané verejné priestranstvá. Sériou videovizitiek organizátori postupne predstavia všetky projekty, ktoré bude možné vzhliadnuť v SNG a na Fakulte architektúry STU v dňoch konania konferencie.

Viac informácií na www.publicspaces.sk. 

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu