InformacieSKA.sk

Konferencia o adaptácii miest na zmenu klímy

Martina Jakušová15.11.2014UdalostiPridať komentár
Konferencia o adaptácii miest na zmenu klímy

Hlavné mesto pracuje na projekte Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy. Na úvodnej akcii projektu - medzinárodnej konrefencii sa hovorilo o opatreniach v oblasti zadržiavania zrážok v urbanizovanom prostredí. Odborná konferencie sa zúčastnili európski odborníci vo svojom odbore, spomedzi najznámejších spomeňme Garyho Granta z Green Roof Consultancy (Anlicko) alebo Alberta Terenziho z ICLEI. Pozrite si v prílohách nižšie niektoré prednášky. 

Projekt sa realizuje z finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórska a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky s celkovou sumou 2,3 milióna eur. Má spolu 9 partnerov Hlavného mesta SR Bratislava sa projektu zúčastňujú MČ Nové Mesto, MČ Staré Mesto, Mestské lesy Bratislava, MČ Petržalka, COWI (partner z Nórska), Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ), Bratislavská vodárenská spoločnosť,  Mestský výbor Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny a Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave. Projekt zastrešuje útvar hlavnej architektky Bratislavy.

Výsledkom projektu bude realizácia konkrétnych adaptačných opatrení v oblasti udržateľného hospodárenia so zrážkovou vodou, úpravy mikroklímy formou bioretencie dažďových vôd, tvorby nových plôch zelene, zvyšovania podielu zelene na vybratých bratislavských námestiach, realizácie vegetačných striech či zvýšenia vodopriepustnosti povrchov na verejných priestranstvách. Projekt by mal byť ukončený v apríli 2016.

Zdroj: Hl. m. SR Bratislava

 

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu