InformacieSKA.sk

CE∙ZA∙AR 2014 tento rok s novým faceliftingom

Broňa Tarnócy10.10.2014CE.ZA.ARPridať komentár
CE∙ZA∙AR 2014 tento rok s novým faceliftingom

Plný očakávania, prekvapení, príjemných stretnutí... i taký bol galavečer CE∙ZA∙AR 2014. V priestoroch Starej tržnice sme 8. októbra slávnostne odovzdali prestížne ocenenie CE∙ZA∙AR 2014. Večerom nás s elegantným vtipom sprevádzali ostrieľaní moderátori Adela Banášová a Matej „Sajfa“ Cifra. Galavečer bol pod taktovkou režiséra Petra Núñeza odvysielaný v priamom prenose na Dvojke.

Z rekordného počtu, viac ako 100 prihlásených diel vybrala medzinárodná porota šťastných víťazov. Váš potlesk si užili niektorí dokonca dvakrát: architekt Irakli Eristavi vyhral so „svojim Kulturparkom“ kategóriu Exteriér a Občianske a priemyselné budovy. Architekti Štefan Polakovič a Lukáš Kordík sa taktiež tešili dvakrát. Kategória Bytové domy a Interiér patrila iba im. Architekt Martin Kusý ml. neskrýval radosť z ocenenia v kategórii Rekonštrukcia a obnova budov. Nadšenie s nami zdieľal i architekt Peter Jurkovič, ktorý si odniesol „bronzový domček CE∙ZA∙AR‐a“ – sošku akademického sochára Jána Hoffstädtera, v kategórii Rodinné domy. Cena Verejnosti, za ktorú tento rok hlasovali čitatelia Hospodárskych novín putovala do rúk architekta Milana Beláčka.

Nielen ocenení autori, ale i partneri CE∙ZA∙AR 2014, členovia poroty a Slovenskej komory architektov sa zhodli na tom, že slovenská architektúra napreduje. „It is amazing!“ vyjadril svoj názor čestný hosť večera francúzsky architekt Umberto Napolitano. Mnohých teší fakt, že do súťaže sa prihlásilo veľké množstvo prevažne mladých architektonických ateliérov, ktoré sa prezentovali skvelými,  sviežimi dielami, na vysokej profesionálnej úrovni s dôrazom na prepracovanosť detailu.

A aj my sa už dnes tešíme na to, čo nám prinesie ďalší ročník. Tento je v mnohých smeroch prelomový. Pevne veríme, že sa nám podarí i ten nasledujúci vytvoriť pre vás tak, aby bol predovšetkým o Vás architektoch a Vašich dielach.

Tento ročník však ešte neskončil.  Máme pre Vás pripravenú sériu putovných výstav prihlásených diel CE∙ZA∙AR 2014, ktoré sa budú konať v mestách Prešov, Košice, Žilina, Banská Bystrica, Bratislava a Nitra. Sledujte nás i naďalej na Facebooku (www.facebook.com/cenazaarchitekturu) a na našej webovej stránke www.ce-za-ar.sk, kde sa dozviete viac.

Tešíme sa na spoluprácu i počas nasledujúceho roka. Už teraz začíname CE∙ZA∙AR 2015!

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu