InformacieSKA.sk

Informácie SKA onedlho sprístupnia komentovanie článkov

Martin Baloga07.05.2014NázorPridať komentár
Martin Baloga

Ak sa Vás niekto opýta na názor a vyjadrenie svojho postoja k niečomu, je to zdanlivo jednoduchá úloha. V súčasnej dobe vládne všeobecné presvedčenie, že táto sloboda nám neodmysliteľne patrí a sme na to hrdí. Slová sú síce nepatrnou zmenou hustoty vzduchu, resp. zopár grafických značiek, ale predstavujú silný nástroj, ktorý mení tento svet. Sú to slová, ktoré začínajú a končia vojny, menia krajinu či budujú mestá alebo spájajú a rozdeľujú ľudí. Vyjadriť svoj názor znamená niekedy aj nepovedať vôbec nič a nechať odpoveď samú vyzrieť v myšlienkach pýtajúceho. Táto voľba je jednoduchá, nebolí, nevyvolá konflikt a principiálne zachová status quo alebo nastolený trend. Odvrátenou stranou mince je závislosť, ktorú vyvoláva. Zo závislosti sa ťažko lieči, liečba bolí a bolesti sa všetci bránime. 

Nechceme počúvať komentáre, bránime sa, útočíme alebo nekomentujeme a na výzvu komentovať reagujeme podráždene a s ľahkosťou prehadzujeme zodpovednosť zásadne mimo nás.

Komentovať a vyjadriť názor, je právo, ktoré sa ťažko vydobýja. Sú miesta a ľudia, kde a u ktorých je to nežiaduce. Vážme si túto možnosť, bavme sa spolu o veciach. Na otázku a názor slušne reagujme, tvorme svet spoločne. 

Výdobytky našej doby nám umožňujú komunikovať a reagovať rýchlejšie a pohodlnejšie. Aj my sme sa v redakčnej rade rozhodli sprístupniť komentovanie informácií v jednotlivých elektronických číslach. V krátkej dobe bude tento nástroj sprístupnený. Veríme, že prinesie dynamický a zaujímavý obsah práve vďaka vyjadrovaniu názorov. Tešíme sa na spoločnú diskusiu.

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu