InformacieSKA.sk

Výstava architekta Pavla Pokorného v Prahe

Redakcia25.03.2014UdalostiPridať komentár
Výstava architekta Pavla Pokorného v Prahe

V Prahe bude v dňoch od 15. apríla do 15. mája 2014 v priestorochLight Center Praha inštalovaná výstava diel ateliéru architekta Pavla Pokorného.

Architekt Pavol Pokorný je výraznou osobnosťou slovenskej architektonickej scény špecializujúcou sa na architektonickú tvorbu v energeticky úspornom štandarde.

Absolvent bratislavskej Fakulty architektúry (1993, prof. Ing. arch. Robert Špaček, CSc.) a žiak švajčiarskeho architekta Justusa Dahindena (1991 −92 Viedeň/Zürich) spoluzakladá spolu s Martinom Kvasnicom, Jánom Lukáčom a Damiánom Berecom v roku 1996 ateliér ŠTÚDIO FOR (Chatam Sofer Memorial, Kostol sv. Františka z Assisi a.i.).

Od roku 2001 tvorí samostatne ako autorizovaný architekt SKA a v roku 2007 zakladá ateliér POKORNY ARCHITEKTI.

O role architekta Pavol Pokorný hovorí: „Architektúru vnímam ako fenomén zásadne určujúci život, fascinujúci jav prítomný v materiálnej a duchovnej skúsenosti súčasne. V profesii architekta som pokorným sprievodcom svojich klientov v labyrinte tohto fenoménu.“

Výstava prezentuje diela ateliéru od roku 2008 do súčasnosti. Expozícia v priestoroch Light center Praha, Zumtobel Lighting naJankovcovej 2
v Prahe bude otvorená pondelok až štvrtok od 9,00 do 17,00 hod., v piatok je výstava prístupná 9,00 – 15,00 hod.

Diskusia pre prihlásenýchPočet príspevkov: 0 - Buďte prvý! )

* Pre pridávanie a zobrazenie diskusie musíte byť prihlásený


Zabudli ste heslo?

Heslo Vám bude zaslané na emailovú adresu